В Антарктиді зафіксували рекордну за 200 років кількість снігу

Учені зафіксували рекордні снігопади в Антарктиді — кількість опадів у 21 столітті на 10% перевищує показники, що були 200 років тому.

Загалом, на континенті у період з 2001 до 2010 роки випало 272 мільярди тонн снігу, – повідомляє Громадське.

Річний обсяг опадів еквівалентний обсягу води у двох Мертвих морях. Також цієї кількості води вистачило б, щоби занурити Нову Зеландію на 1 метр вглиб.

Команда британських дослідників з Інституту вивчення Антарктики пробурили 79 свердловин на континенті та вивчили товщину замерзлих опадів. За допомогою хімічного аналізу вдалося визначити кількість опадів кожного року.

«Теоретично, чим більше нагрівається Антарктида, тим більш вологою повинна бути атмосфера. Це призводить до збільшення снігопадів. І те, що ми демонструємо в дослідженні, підтверджує це», — заявила голова дослідницької команди доктор Ліз Томас. При цьому, за словами частини науковців, Антарктида, у майбутньому стане істотно зеленішою.

Нагадаємо, нещодавно в ООН заявили, що зміни клімату на Землі призведуть до посилення конфліктів. А в Єврокомісії дійшли висновку, що зміна клімату може щорічно вбивати понад 150 тисяч європейців.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...