Уряд заявив, що пропозиції Газпрому з транзиту збиткові для України

У Міненерго заявили, що Україну не влаштує пропозиція Газпрому про транзит, оскільки прокачування такого несуттєвого обсягу є збитковим.

“Заяви Міллера (глава “Газпрому” – ред.), що вони залишать 10-15 млрд куб. м і будуть прокачувати їх через Україну – наша країна не піде на такі обсяги. Для України це невигідно! За таких обставин нам потрібно буде ще вкладати свої кошти, щоб прокачувати цей обсяг газу”, – цитує Дзеркало Тижня заяву очільника Міненерго Ігоря Насалика.

Чиновник також додав, що економічно вигідним транзит є при річному обсязі не менше 40 млрд куб. м.

“При обсязі транзиту близько 40 млрд куб. м – економічні показники такі ж, як у “Північного потоку”. При збільшенні обсягу понад 40 млрд куб. м – транспортування через ГТС України економічно вигідніше, ніж через “Північний потік”. Якщо європейці керуються тільки економікою, про що йдеться, то проект української ГТС економічніший”, – зазначив Насалик.

Нагадаємо, нещодавно Нафтогаз повідомив про намір позиватися в європейських судах задля арешту активів російського Газпрому в Європі.

Також, раніше в уряді повідомили про початок опису та арешту активів Газпрому в Україні. Також, прем’єр-міністр Володимир Гройсман назвав загальну суму боргу Газпрому перед Україною за підсумками всіх судових рішень. У свою чергу МЗС заявило, що шукатиме закордонні активи російської газової компанії.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...