Уряд затвердив тариф на первинне медобслуговування

Під час сьогоднішнього засідання, уряд затвердив офіційно зафіксовані тарифи на медичне обслуговування населення, які застосовуватимуться при оплаті праці сімейних лікарів.

Загалом, уряд ухвалив чотири постанови, які дозволяють продовжити медреформу, зокрема, визначено, скільки заклади отримають за обслуговування пацієнтів у другій половині цього року, як медзаклади укладатимуть договори з НСЗУ та як функціонуватиме електронна система охорони здоров’я.

Постановою Кабміну закріплений базовий тариф за обслуговування пацієнта у 2018 році — 370 гривень за людину на рік.

У повідомленні уряду зазначається, що мова йде про прямі оплати від НСЗУ, які отримає медзаклад за кожного пацієнта, який підписав з ним декларацію.

Крім того, визначені коригувальні вікові коефіцієнти: від 0 до 5 років — 4; від 6 до 17 років — 2,2; від 18 до 39 років — 1; від 40 до 64 років — 1,2; понад 65 років — 2.

За словами заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка, на нову модель фінансування (з урахуванням кількості пацієнтів) медичні установи почнуть переходити з липня цього року, друга «хвиля» буде у жовтні.

Зазначимо, проведення медреформи викликало значні нарікання у суспільстві. Так, за словами лідера Радикальної партії Олега Ляшка, для позитивних змін у медсфері, уряду необхідно звільнити в. о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун, яка, на думку політика, провалила медреформу. При цьому, цього місяця звернення до Кабміну щодо звільнення Супрун підтримав і парламентський Комітет з питань охорони здоров’я.

Також раніше, один з журналістів, вивчивши офіційні документи МОЗ, з’ясував, що успіх медичної реформи залежить від стабільного скорочення населення країни.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...