Уряд пояснив, чому досі не виплатив Януковичу присуджену судом компенсацію

Міністерство юстиції України пояснило, чому до цього часу не виплатило президенту-втікачу Віктору Януковичу присуджену йому судом ЄС компенсацію витрат на адвокатів.

Так, за повідомленням Мін’юсту, причиною невиплати стало те, що відомства не надходило виконавчих документів за клопотанням Януковича, на підставі яких мала би здійснюватися виплата компенсації частини витрат на гонорари британським адвокатам екс-президента.

“Таким чином, рішення (Суду ЄС – ред.) залишаються невиконаними”, – йдеться у відповіді заступника міністра юстиції Івана Ліщини на запитання Deutsche Welle про те, чи здійснено виплати присуджених Януковичу коштів.

Йдеться про покриття додаткових витрат, які понесли український екс-президент і його родина через те, що Україна 2014 року спершу приєдналася до судового процесу за позовами Януковичів проти Ради ЄС у суді Євросоюзу, а за кілька місяців без пояснень вийшла з нього. Януковичі оскаржували першу хвилю санкцій ЄС, запроваджену у березні 2014 року проти Віктора Януковича і його оточення.

Захмарні гонорари лондонських адвокатів

Присуджена судом сума у 10,5 тисяч євро у десятки разів менша, ніж рахунок, який виставили Україні Януковичі. Родина екс-президента, який переховується від слідства у Росії, вимагала у своєму позові до Суду ЄС, щоб українські платники податків заплатили за британських адвокатів 193 тисячі 207 фунтів і 50 пенсів.

Ця сума з’явилася з урахуванням того, що найняті Януковичами провідні фахівці лондонської юридичної фірми Joseph Hage Aaronson отримують за роботу до 1500 фунтів за годину. Утім, судді у Люксембурзі вирішили, що вимоги виходять за рамки усталених витрат на юридичний захист.

Нагадаємо, минулого місяця Генпрокуратура також завела справу на адвокатів Януковича.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...