Уряд планує визначити гарантований обсяг медичних послуг

Кабінет міністрів анонсував визначення гарантованого обсягу медичних послуг на первинній ланці у першому кварталі цього року.

Про це повыдомляэ Урядовий Портал.

“Ефективне фінансування охорони здоров’я вимагає пулінгу (акумулювання) коштів для того, щоб перерозподілити ризик витрат на лікування (ризик страхового випадку) між якомога більшою кількістю застрахованих осіб. На відміну від інших державних зобов’язань, витрати на лікування окремого громадянина важко передбачити з причини ймовірності таких витрат, та їх величини. Загалом, чим більшою є величина страхового пулу, тим стійкішим він є фінансово, однак мінімальні обсяги покриття становлять від 450 тис до 1.5 млн. застрахованих осіб. В Україні станом на 2016 рік існує 793 регіональні пули коштів, що призводить до надзвичайно високої фрагментації у фінансуванні”, – сказано у повідомленні.

Зазначається, що гарантований пакет послуг дозволить окреслити чіткі зобов’язання держави щодо фінансування первинної меддопомоги.

Також анонсується запровадження нового механізму фінансування первинної допомоги за принципом оплати роботи лікаря первинної ланки по кількості укладених угод з пацієнтами планується з 3 кварталу 2017 року.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...