УПЦ КП прокоментували заяви Росії щодо автокефалії української церкви

Російська влада та МЗС країни вже дали вказівки перешкоджати процесу визнання Вселенським патріархом автокефалії православної церкви в Україні. Проте ці зусилля Кремля “не досягнуть своєї мети”.

Таку думку в коментарі виданню “Обозреватель” висловив голова Інформаційного управління Київської патріархії, архієпископ Євстратій Зоря.

Він прокоментував заяву офіційного представника МЗС Росії Марії Захарової про те, що спроби створення в Україні єдиної помісної церкви “йдуть врозріз з інтересами українського народу”, а також здатні “спровокувати подальше поглиблення розколу в суспільстві”.

“Добре відомо, що російська дипломатія та Московська патріархія тісно співпрацюють ще зі сталінських часів. Тому немає нічого дивного, коли представниця міністерства закордонних справ Росії коментує внутрішні справи української церкви”, – сказав архієпископ.

За оцінками Зорі, “ми не маємо сумніву, що від Кремля та МЗС РФ вже пішли вказівки перешкоджати процесу визнання Вселенським патріархом автокефалії церкви в Україні”.

“Однак, як і всі прояви антиукраїнської політики Кремля, і ці його зусилля не досягнуть своєї мети”, – висловив переконання архієпископ.

Нагадаємо, що Cинод Вселенського Патріархату повідомив про “ухвалення відповідних рішень” щодо автокефалії УПЦ.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...