До України завезли тропічну малярію

У січні цього року серед жителів Запоріжжя зареєстровано два випадки завізної тропічної малярії.

Про це повідомляє Управління у справах преси та інформації Запорізької обласної адміністрації.

Зазначається, що хворі перебували в службовому відрядженні протягом двох місяців у одній з країн Африки, яка ендемічна з малярії (тобто, де існують природні вогнища малярії).

Обом постраждалим специфічна протималярійна терапія була розпочата із запізненням у декілька днів через їх несвоєчасне звернення за медичною допомогою.

Малярія передається від хворого до здорової людини через укуси комарів роду Анофелес. Під час відрядження специфічне протималярійне профілактичне лікування ці пацієнти не отримували.

Епідвогнища малярії в нашому регіоні, з урахуванням відсутності умов для передачі тропічної малярії (місцеві комарі не сприятливі до переносника тропічної малярії), слід розцінювати, як псевдовогнище. Загрози для розповсюдження тропічної малярії серед населення Запорізької області немає.

Щорічно в Україні реєструється декілька десятків завізних випадків малярії серед туристів, військовослужбовців та тих, хто виїжджає працювати до країн, неблагополучних з малярії.

Головною причиною захворювання найчастіше являється те, що особи, які виїжджають до ендемічних з малярії країн, ігнорують заходи профілактики з малярії та не приймають специфічне протималярійне профілактичне лікування, яке дає можливість уникнути захворювання.

Перелік країн, у яких існують природні вогнища малярії, зареєстровано на сайті Міністерства охорони здоров’я України та постійно оновлюється. Туристичні агенції та роботодавці повинні попереджувати осіб, які виїжджають до ендемічних з малярії країн, надавати рекомендації щодо прийому протималярійних препаратів під час перебування за межами України.

Особи, які повернулися з ендемічних країн та мають сумніви щодо стану свого здоров’я, насамперед, будь-яке підвищення температури тіла, навіть невисоке, повинні негайно звернутися до лікаря і сповістити про свою подорож. Медичні працівники зобов’язані встановити медичне спостереження за такими громадянами і забезпечити в найкоротший термін обстеження та нагляд за цією категорією громадян.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...