Українцям, які хочуть мати посвідку на проживання у Польщі, почали ставити питання про Бандеру, – ЗМІ

Громадян України, які хочуть отримати посвідку на проживання у Польщі, запитують про їх ставлення до Степана Бандери та УПА.

Згідно з повідомленнями польських ЗМІ, якщо аплікант вагається або недостатньо чітко висловлюється щодо питань про Бандеру та УПА, його заявка відхиляється, – повідомляє Європейська Правда.

Зазначається, що таку інформацію підтвердила лідерка організації “Євромайдан Варшава” Наталія Панченко. За її словами, таким чином створюються можливості для маніпуляцій та зловживань зі сторони посадових осіб, які аналізують відповідь заявника.

“Люди мають документи, що підтверджують їх походження, однак якщо вони не достатньо рішучі у своїй відповіді щодо Бандери – то тоді до побачення Польща”, – розповіла вона.

Повідомляється, що один заявник отримав відмову, хоча його діди та батько мали польське громадянство.

Відповідаючи на запитання про своє ставлення до діяльності ОУН-УПА, він відповів: “А хіба я знаю, ніколи не був у цих зв’язках, тому я не знаю. У кожного своя правда. Кажуть, вони були в Польщі та Україні. Ніколи у це не заглиблювався”.

Інше питання стосувалося трагедії на Волині. “Я чув, та чув, що недавно вийшов фільм. Але там були замішані московити, то дійсно невідомо хто і що зробив … Багато людей загинуло, це тільки відомо.”

В адміністрації Мазовецького воєводства пояснили, що така відповідь означає, що громадянин України знає про діяльність ОУН/УПА, однак він не хоче сказати нічого поганого про організацію, яка вважається героїчною в Україні, та яка призвела до трагедії у польській історії.

Зазначимо, нещодавно у Варшаві питання про ставлення до Бандери задали колишньому громадянину України Міхеілу Саакашвілі, однак той проігнорував запитання журналістів.

Нагадаємо, цього місяця представники Радикальної партії пікетували Сейм Польщі у Варшаві з вимогою скасувати закон про “бандеризм”, після чого міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович висловив надію на те, що історичну суперечку з Україною буде врегульовано. Польська інтелігенція також засудила антиукраїнський закон.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...