Українським водіям можуть дозволити їздити на червоний сигнал світлофора

Представники влади продовжують продукувати ідеї щодо вдосконалення правил дорожнього руху в Україні.

Водії ще не звикли до нововведення, поміняти правила кругового руху, а місцеві служби не встигли виставити відповідні дорожні знаки, як у Верховній Раді з’явився новий сюрприз для автомобілістів, – зазначає UBR.

Згідно повідомлення документ №6443 передбачає внесення двох змін в закон «Про дорожній рух».

Перше: на регульованому перехресті на червоне світло можна буде повертати направо за умови, якщо авто не створює перешкод машинам, які їдуть на зелений і пішоходам. Тобто, фактично це той же поворот «по стрілці», які є і зараз.

Але тільки якщо на сьогоднішній день такими знаками обладнано не так багато світлофорів і працюють вони в експериментальному режимі, то законопроект пропонує зробити це правило масовим.

Друге: пропонується дозволити водіям при виїзді з дороги з одностороннім рухом на червоний повертати наліво, якщо на перехресної дорозі також встановлено режим односторонки.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що експеримент «зі стрілками» був досить вдалим і дійсно допомагає розвантажити транспортні потоки.

Але зараз це правило не обов’язково для виконання, і водій може повертати на червоний по стрілці або дочекатися свого знака світлофора. Єдине, що йому загрожує в даній випадку – обурення їдуть за ним автомобілістів.

«Але світовий досвід показує, що доцільно введення єдиних для всієї країни правил, які б дозволили водіям здійснювати маневр не тільки при наявності зеленої стрілки», – вважають автори законопроекту.

Вони стверджують, що правило Right turn on red діє в більшості штатів США, Канаді, Китаї, Південній Кореї, Німеччини та ін. І, як показує практика, негативного ефекту воно не створює, навпаки, розвантажуються дороги, а воїни економлять час і паливо.

Ще один плюс узаконення повороту на червоний – економія державних грошей на виготовлення знаків з зеленими стрілками.

Тобто, якщо законопроект приймуть, стрілки приберуть, але водії повинні будуть пам’ятати, що їхати на червоне можна.

Втім, як показує перший досвід нових правил проїзду кругових перехресть, поки від нововведення більше плутанини, ніж користі.

Знаки на більшості кіл залишилися старими, і водії просто не знають, що їм робити – розмітка вимагає поступитися дорогу, а новий закон – їхати.

Це вже спровокувало чимало аварій на кругових перехрестях. І не факт, що у випадку з поворотом на червоний ситуація не повториться, адже навіть виїжджаючи на заборонний знак по стрілці, водії нерідко підрізають тих, хто їде на зелений, провокуючи ДТП.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...