Українських шахтарів обікрали на догоду Росії, – депутат

Проблеми шахтарів, які вчора протестували під будівлею уряду, є питаннями національної безпеки.

Про це на ефірі одного з телеканалів заявив народний депутат Радикальної фракції Ігор Мосійчук.

«Мітинг шахтарів під Кабінетом Міністрів є питанням національної безпеки. Шахтарі не перший раз вимагають виплатити їх кревно зароблені гроші. Вже третій місяці, як вони голодують, їздять в Київ у Міністерство енергетики та вугільної промисловості до міністра Насалика, але той від них просто ховається. Так само він ховається і від нашої фракції, та інших окремих народних депутатів. Дійшло до того, що Насалик вже не ходить на засідання Верховної Ради. Ховається, бо сам знає, що це він несе відповідальність за ситуацію, яка складася», – наголосив політик.

За словами Мосійчука, гірники шахти «Селидіввугілля» не лише вимагали виплатити їм заборгованості за зарплати, а й почати видобуток вугілля із нових пластів.

«Протестувальники, більшість з яких працюють на шахтах Селідова, вимагали не лише виплатити заборговані їм заробітні плати, а й почати видобуток вугілля із нових пластів. Адже поряд із вже діючими шахтами розташовані поклади вугілля, які необхідні країні, але держава замість займатись їх розробкою, закуповує вугілля в Росії, Америці, Південній Африці. Ще за злочинного режиму Януковича ці пласти були передані його оточенню й сину, але досі ніяк не можуть розібратись, щоб забрати ліцензію та повернути їх в державну власність. Виходіть, що українських шахтарів обікрали на догоду Росії, на догоду ворогу. Ми воюємо за окуповану частину Донбасу, але при цьому не можемо на його підконтрольній Україні частині розібратися з елементарними речами. Вугільна галузь просто знищується», – поскаржився політик.

Він також заявив, що Радикальна партія Олега Ляшка завжди наполягає на видобутку власних енергоносіїв: вугілля, торфу, газу.

«Саме на розробку власних родовищ потрібно витрачати кредитні кошти, а не проїдати їх. Купівля вугілля за кордоном – це знищення української вуглевидобувної галузі, знищення української економіки. Парадокс: ходимо по світу з простягнутою рукою, виклянчуючи кредити, здаючи в обмін на них залишки державного суверенітету, в той час, як можемо самі покрити левову частину власних потреб в енергозабезпеченні», – сказав політик.

«Ми маємо в усьому керуватись не ринковою економікою, а, перш за все, національними інтересами українців. І наші національні інтереси – це відродження українського сільського господарства і промисловості, а не перетворення України в сировинну країну. Наші інтереси – це створення робочих місць, достойна заробітна плата, щоб ті мільйони українців, які були змушені поїхати з України в пошуках кращої долі, могли повернутись додому, і працюючи, мати гідний рівень життя», – підсумував парламентар.

Нагадаємо, 20 червня команда Олега Ляшка підтримала протест шахтарів під Кабміном.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

Поширюйте матеріал

Загрузка...