Українська ГТС прокачала вдвічі більше газу, ніж “Північний потік”

Українська газотранспортна система прокачала в два рази більше транзитного російського газу до країн ЄС у порівнянні з газопроводом “Північний потік-1”.

Українська ГТС прокачала в два рази більше транзитного російського газу в країни ЄС порівняно з газопроводом, який прокладений в обхід території нашої країни, по дну Балтійського моря – “Північний потік-1” за весь час роботи обхідного маршруту, – повідомляє УНІАН з посиланням на дані компаній-операторів української ГТС і “Північного потоку-1” – “Укртрансгазу” і Nord Stream AG.

За інформацією Nord Stream AG, починаючи з листопада 2011 року (початок експлуатації першої нитки “Північного потоку-1”) і по 30 листопада 2017 року по обхідному маршруту було прокачано 200 млрд кубометрів газу.

В “Укртрансгазі” повідомили, що за цей же період Україна забезпечила транзит 400,5 млрд кубометрів російського газу в Європу.

На сьогодні РФ активно прагне знизити обсяг транзиту газу через територію України.

Для цього російський газовий монополіст “Газпром” і його партнери ведуть будівництво “Турецького потоку”, який проходить по дну Чорного моря, також вони мають намір побудувати “Північний потік-2”.

Одна з ниток “Турецького потоку”, яка буде транспортувати газ до ЄС, матиме потужність 15,7 млрд кубометрів на рік.

Проект “Північний потік-2” передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...