Україні потрібно відновлювати ядерний статус, – Ляшко

Збереження територіальної цілісності України та її подальша геополітична безпека неможливі без відновлення ядерного потенціалу. 

Таку позицію висловив лідер Радикальної партії Олег Ляшко, коментуючи заяву українського посла Наталі Галібаренко на своїй сторінці у Facebook.

“Посол України у Великій Британії Наталя Галібаренко заявила, що у Лондоні розглядають Будапештський меморандум як політичний документ без юридичних зобов’язань.

Якщо у Лондоні, Москві, Вашингтоні – у столицях, які підписали Будапештський меморандум – вважають його пустим папірцем, то чому Україна має ставитися до нього по-іншому? Треба чесно визнати, що нас вчергове надурили і зробити правильні висновки”, – написав політик.

На думку народного депутата, напад Росії на Україну де-факто дезавуював Будапештський меморандум, відновивши де-юре ядерний статус України.

“Тому треба невідкладно почати велику роботу по відновленню ядерної зброї. Ядерна зброя – це як наша земля чи ліс – реальний гарант нашого суверенітету.

Окремо наголошу: ядерна зброя нам потрібна не для застосування, а як фактор стримування. Ніхто і ніколи не нападе на ядерну державу”, – зауважив політик.

Лідер опозиційної парламентської фракції послідовно виступає за відновлення ядерного статусу України.

Зокрема, у грудні 2016 року Олег Ляшко та його колеги по фракції зареєстрували в парламенті законопроект про оголошення Будапештського Меморандуму таким, що втратив чинність, адже правовий зміст його гарантій сьогодні відкидається і не підтверджуються міжнародними партнерами України, зокрема Великобританією. Унаслідок цього Україна законно перестане бути учасником Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року.

Тоді ж парламентар заявив, що єдиний фактор, який гарантуватиме Україні безпеку у вкрай несприятливих геополітичних умовах – це відновлення комплексу ядерної зброї.

«Ми живемо фактично у час Третьої Світової війни. Путін розв’язав цю війну в Україні, бо не отримав по зубах, коли напав на Грузію у 2008 році. Якби зупинили Путіна в Грузії, то він би не пішов далі – у Крим і Донбас.

Ще раз нагадую про ініціативу Радикальної партії – відновлення ядерного потенціалу України. Іншого шляху захистити країну немає», – наголосив політик.

На думку Олега Ляшка, у геополітичних війнах наша держава може сподіватися тільки на себе. Політик нагадує, що за усі три роки війни Росії з Україною громадяни й політики так і не побачили достойної реакції світової спільноти.

“У нас забрали ядерну зброю, але не дали нічого взамін, залишили напризволяще із зовнішнім ворогом”, – пояснює політик.

7 грудня під час парламентських слухань Олег Ляшко звернувся до міжнародної дипломатії: “Або ви виконуєте Будапештський меморандум і тримаєте слово, або ми вимушені будемо почати роботу по відновленню ядерного потенціалу України”.

“Ядерна зброя – це реальна гарантія незалежності, а не оті обіцянки, які не варті того паперу, на якому були дані», – підкреслив народний депутат.

У кінці грудня 2016 року, коментуючи візит конгресменів-республіканців Джона Маккейна і Ліндсі Грема до України, лідер Радикальної партії заявив, що обсяг політичної та матеріальної підтримки, яку отримує Україна від Сполучених Штатів, недостатній, якщо врахувати втрати країни від браку ядерного ресурсу.

“Візит конгресменів-республіканців, особливо таких впливових, як пан Маккейн і інші, які входять до складу делегації, яку він очолює, насправді для України дуже важливий в багатьох сенсах.

З одного боку, це демонстрація всьому світу підтримки. По-друге , це надзвичайно впливові люди в Америці, в американському Сенаті, Конгресі. І будь-які антиукраїнські рішення, я переконаний, там не пройдуть “, – додав Ляшко.

Нагадаємо, раніше Радикальна партія Олега Ляшка маніфестувала політику економічного націонлізму. Головні її цілі, озвучені Олегом Ляшком, – економічне зростання, нові робочі місця і подолання бідності українців.

В той же період Олег Ляшко озвучив вимогу підвищити рівень мінімальної зарплати та соціальних пенсій до 5 тисяч та 1 600 гривень відповідно. Окрім того, фракція Радикальної партії у Верховній Раді подала законопроект про виділення безкоштовних ліків для пенсіонерів. Олег Ляшко вважає, що цю соціальну ініціативу вдасться прийняти та реалізувати уже з початку наступного року.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...