Україна вибрала квоти на безмитний експорт до ЄС за декількома групами товарів

Україна повністю вичерпала річні квоти на цей рік на безмитний експорт до країн Європейського Союзу за дев’ятьма групами товарів.

Повністю використані квоти на постачання в ЄС меду, цукру, круп та борошна, оброблених томатів, виноградного та яблучного соків, курятини, а також зернових – пшениці, кукурудзи і ячменю, – повідомляє УНІАН.

“За даними Європейської комісії, станом на початок липня 2017 року Україна вибрала квоту на безмитний експорт ячменю, ячмінного борошна та гранул і закрила основну квоту на другий квартал по курятині. Таким чином, вже повністю використані квоти на безмитний експорт на 9 груп товарів”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією прес-служби “Українського клубу аграрного бізнесу”, квота на безмитний експорт солоду і пшеничної клейковини вже вичерпана на 98%. В асоціації зазначили, що порівняно з минулим роком динаміка закриття квот значно прискорилася.

Нагадаємо, 4 липня Європейський парламент підтримав пропозицію Європейської комісії надати Україні додаткові торговельні преференції. Згідно з досягнутими домовленостями, встановлені наступні річні квоти: для меду – 2,5 тисячі тонн, томатів, оброблених – 3 тисячі тонн, пшениці – 65 тисяч тонн, кукурудзи – 625 тисяч тонн, ячменю – 325 тисяч тонн.

Рада Європейського Союзу ухвалить рішення про надання Україні додаткових торговельних преференцій 17 липня. Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС набула чинності з 1 січня поточного року.

За даними представництва ЄС, український експорт до Європейського Союзу в 2016 році зріс на 3,7%, що демонструє ефективність зони вільної торгівлі.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...