Україна в рамках Світової організації торгівлі вимагає консультації з Казахстаном щодо труб

Україна направила вимогу про проведення консультацій з Казахстаном у рамках Світової організації торгівлі щодо українських труб в Євразійському економічному союзі.

«Україна вважає, що продовження в 2016 році дії антидемпінгових заходів щодо імпорту деяких видів сталевих труб походженням з України у розмірі та формі, які наразі діють на території ЄАЕС, зокрема Республіки Казахстан, не відповідає вимогам, встановленим окремим положенням Угоди про застосування Статті VI ГАТТ 1994», — повідомляється на сайті уряду.

За процедурою, Казахстан повинен протягом 10 днів направити відповідь на отриману вимогу про проведення консультацій. Після підтвердження узгоджуватимуть дату та місце проведення консультацій.

«Україна очікує, що сторонам вдасться досягнути взаємоприйнятного рішення, яке матиме найменш негативний вплив на двосторонні торговельно-економічні відносини двох країн уже на етапі консультацій, не переходячи до наступної стадії врегулювання суперечки», — заявила заступниця Міністра економічного розвитку та торгівлі, торгова представниця України Наталія Микольська.

Антидемпінгові заходи щодо імпорту на територію Євразійського економічного союзу української трубної продукції діють з жовтня 2011 року.

Раніше повідомлялося, що російській владі довелося заперечувати повідомлення медіа про те, що популярне серед туристів сибірське озеро повністю передали Казахстану, на кордоні з яким воно розташоване.