Україна пам’ятає МН17. Кияни запалили свічі під посольствами країн, мешканці яких загинули у катастрофі

17 липня – річниця катастрофи збитого у небі над Донбасом російською військовою машиною Боїнга МН17. Цього дня кияни принесли квіти та іграшки, запалили свічки під посольствами та консульствами країн, мешканці яких загинули у тій аварії.

Про це повідомляє кореспондент ІНФОРМАТОРа з місця події.

Акція під посольством Нідерландів (саме з аеропорту цієї країни вилетів збитий літак), за адресою Контрактова площа, 7 і розпочалася вона о 16:20 – час, коли відбулася катастрофа.

У вікні посольства запалили свічку – у пам’ять про жертв трагедії.

Свічки горять і на сходах при вході у будівлю – їх принесли мешканці столиці, які разом із родичами та знайомими загиблих по всьому світу тужать за невинно вбитими пасажарами літака.

На сходах лежить багато квітів та іграшки – на згадку про те, що на борту збитого Боїнга були діти. Як ми пам’ятаємо, ніхто з пасажирів не вижив.

Фото однієї з загиблих також принесли під посольство. Зовсім юна дівчинка теж стала жертвою пострілу російської військової машини.

Оранізатори акції закликають громадськість підтримати захід хоча б інформаційно, якщо не має можливості взяти у ньому участь самостійно. Зокрема, в соціальних мережах закликають під хештегом #ourcommonpain писати “вони не дивилися футбол”.

#ourcommonpain: вона не дивилася футбол.

Акції пам’яті проходять не лише під посольством Нідерландів. Свічки палають також під будівлями посольств Малайзії (Арсенальна, 18), Австралії (Арсенальна 18), Великобританії (Десятинна, 9), Німеччини (Богдана Хмельницкого, 25), Бельгії (Миколи Раєвського, 4 Б), Канади (Костьольна, 13), Філіппін (Музейний, 4), під консульством Нової Зеландії (Багговутівска, 17/21).

Також, о 19:30 на паркані посольства РФ будуть вішати фото загиблих. Їх можна роздрукувати самим або взяти на місці у волонтерів. На місці буде виставлено екран і проектор з трансляцією відео про трагедію МН-17.

Організатори акції закликають політичні організації та партії, які бажають приєднатися до акції, утриматися від партійної символіки, прийшовши просто з прапорами України і траурними стрічками.

Нагадаємо, нещодавно родичі жертв пасажирського літака “Малайзійські авіалінії”, збитого в липні 2014 року, провели мовчазний протест перед посольством Росії в Гаазі.

Фото – Роман Пєтушков

для ІНФОРМАТОРа

загрузка...
Загрузка...