Україна може “виграти” від конфронтації США та Німеччини, – політолог

Кризові тенденції у стосунках США-ЄС для України можуть призвести до позитивних економічних та геополітичних наслідків.

Про це у коментарі журналісту ІНФОРМАТОРа розповів політолог Вадим Карасьов.

“У конфлікті США-Німеччина проблема в тому, що останні можуть не відстояти право на “Північний потік-2″, бо у Вашингтоні зацікавлені у перетворенні Європи у об’єкт американського експорту зрідженого газу”, – вважає експерт.

За його словами, якщо проект “Північний потік-2” не вдасться реалізувати, то українська газотранспортна система продовжить залишатися достатньо цінною для Заходу.

“На цих протиріччях Україна може виграти у сенсі збереження логістичної та геополітичної значущості української ГТС”, – стверджує Вадим Карасьов.

Політолог відзначає, що інший вимір конфлікту – позиція Заходу по Україні, принаймні на даному етапі, не зазнає докорінних змін.

“Ключову роль у врегулюванні конфлікту на Донбасі мають Мінські угоди і “Нормандський формат”, де США віддали лідерство Німеччині та Франції. Ми можемо очікувати активізацію роботи Вашингтону у цьому напрямку, але на спільну позицію США та Європи це докорінно не вплине”, – вважає експерт.

Нагадаємо, раніше ІНФОРМАТОР повідомляв, щолідер РПЛ Олег Ляшко закликав вітчизняне МЗС вимагати відкликання чинного посла США з України.

загрузка...
Загрузка...