Інтереси України в ПАРЄ відстояв Ляшко, а не Порошенко, – експерт

Вчора Україна здобула важливу дипломатичну перемогу – проросійським силам в Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) не вдалося провести рішення, яке би дозволило Росії тріумфально повернутися в пленарну залу ПАРЄ вже у січні наступного року.

Про це у своєму Facebook написав експерт Вадим Трюхан.

Він заявив, що українські делегати добре постаралися задля недопуску повернення Росії у ПАРЄ.

Особливо Трюхан відзначив роль Олега Ляшка, сказавши, що лідер РПЛ кинув усі справи і поїхав захищати національні інтереси України.

“Вчора Україна здобула важливу дипломатичну перемогу – проросійським силам в Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) не вдалося провести рішення, яке би дозволило Росії тріумфально повернутися в пленарну залу ПАРЄ вже у січні наступного року. Іншими словами, – Російській державі не вдалося провести руками Генсека РЄ Ягланда і своїх прибічників бліцкріг-спецоперацію під назвою «Нагнути Європу».

А кому ж Україна і українці мають дякувати за цю перемогу?

На мою думку, в першу чергу українським дипломатам, моїм колегам, які багато місяців працювали зі своїми колегами з усіх 45 (крім Росії) країн – членів РЄ.

По-друге, звичайно всім членам української делегації в ПАРЄ, які, незважаючи на свою приналежність до різних парламентських партій, спрацювали консолідовано, як ніколи. Давненько мені не доводилося бачити обіймів депутатів з різних фракцій.

Та особливу повагу заслуговує особиста присутність Олега Ляшка, лідера Радикальної партії і одного з 28 претендентів в Президенти, які вже заявили про свої наміри балотуватися. Насправді єдиного з них, хто покинув всі свої політичні справи і поринув з головою у дипломатичні баталії. При цьому треба віддати йому належне за чітку позицію щодо неприпустимості для України залишатися в ПАРЄ у разі, не дай Боже, повернення туди російської делегації.

Але що ж у цей час роблять українські політики, які вважають себе кандидатами в президенти? Що робить чинний президент, точніше- що він собі думає? Чому в Страсбурзі на сесії ПАРЄ ми зараз бачимо лише Ляшка, який говорить не тільки про те, чому Росії не повинно бути тут, а й про те, що потрібно Україні від цієї організації. І тільки він нагадує про переселенців, вимагаючи для них премії Вацлава Гавела. Вимагає в ПАРЄ “мораторію на Росію” так настирливо, як дотискав у Верховній раді мораторій на землю і ліс.
Несподівано, але саме наш головний радикал робить заяви, які мав би зробити Президент України. У цій ситуації він виглядає як альтернатива чинній владі, до того ж у виконавчій владі він, на відміну від інших кандидатів, ще не був.

Мимоволі виникає питання: чому у Петра Порошенка та інших кандидатів у президенти позиція більш млява? Ймовірно, їм не вистачає політичної сміливості. Вони намагаються домовитися з усіма, включаючи РФ, не виражають чітко свою позицію і дають можливість європейцям міркувати про те, що українсько-російська проблема зникне сама собою.

Та й в принципі – хто з кандидатів є насправді проукраїнським лідером? Більшість з вже заявлених, за винятком хіба що Ляшка, намагаються бути для ПАРЄ занадто хорошими, не хочуть псувати відносини ні з Європою, ні з Росією, і в цьому велика проблема. Позицію треба не боятися артикулювати чітко.

То ж що в сухому осаді?

Перше. Росії в січні в ПАРЄ не буде. І їй треба думати як з цим жити, зокрема як пояснити своїм виборцям що се стало. Адже звичних пропагандистських штамів цього разу російським громадянам вже може виявитися замало, адже рівень їхньої довіри до влади наразі й так впав до найнижчої позначки за останні 5 років.

Друге. Дипломатична війна лиш набиратиме обертів. Тому заспокоюватися досягнутим дозволити собі не можна в жодному випаку. Треба вже зара, засукавши рукава, працювати над тим, щоб у січні, коли Росія знову, перегрупувавши сили, спробує реалізувати сценарій по поверненню чужими руками себе любимої в ПАРЄ, не допустити провалу. Тим більше, що багато хто з тих, хто кував нинішню перемогу, будуть по вуха в боротьбі за президентське крісло на початку наступного року.

І ще одне, останнє, але можливо найважливіше. Не секрет, що багато хто серед депутатів різних європейських країн, зокрема й важковаговиків типу Німеччини, Італії, Франції тощо, все більше стають занепокоєними через непрості внутрішньополітичні тенденції, які спостерігаються в Україні. Не можна давати нашим ворогам козирі в руки, які вони неодмінно використають проти України. Слід бути дуже обережними, в першу чергу в питанні дотримання прав людини, поваги до спільних європейських цінностей і забезпечення свободи ЗМІ. Інакше наступного разу відбитися від проросійського лобі в Страсбурзі, а воно там існує, треба це чесно визнати, буде складно”, – написал Трюхан.

Нагадаємо, експерт заявив, що Ляшко в ПАРЄ зробив те, що має робити влада. Також український політик жорстко відстояв свою позицію у розмові з журналісткою каналу “Россия 24”.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...