Учасник Майдану відсудив 250 тисяч за побиття міліцією

Оболонський районний суд Києва постановив виплатити 250 тисяч гривень морального збитку учаснику Євромайдану Андрію Судрабу за незаконне затримання і побиття співробітниками міліції.

Позивач, Судраб Андрій Володимирович, у лютому 2017 року звернувся до суду з позовом до Державної казначейської служби про відшкодування морального збитку, заподіяного органами досудового слідства та суду, і просив стягнути з держави 1 440 000 гривень.

“Як обґрунтування позову позивач указав, що 19 січня 2014 він був учасником акції масового народного протесту на вул. Грушевського у м. Київ. Метою акції було усунення небезпеки, що безпосередньо загрожувала конституційному ладу, суверенітету й незалежності України, охоронюваним законом правам громадян України”, – цитують Українські Новини текст судового рішення.

У ніч із 19 на 20 січня 2014 року активіста було незаконно затримано, побито працівниками міліції і доставлено із закритою черепно-мозковою травмою, струсом головного мозку, забійними ранами тіла до лікарні.

Згодом 21 січня 2014 року суд заарештував його на 60 діб.

31 січня 2014 року постановою Апеляційного суду Києва його відпустили під цілодобовий домашній арешт.

Позивач вважає, що ці дії нанесли йому значний моральний збиток у розмірі 450 мінімальних заробітних плат, тобто 1,4 млн гривень.

Держказначейство вимоги активіста відкинуло і заявило, що відповідачем у цьому процесі має виступати Національна поліція.

Суд 29 березня вирішив частково задовольнити вимоги активіста і присудив йому 250 тис. гривень морального збитку.

Нагадаємо, вчора в Уряді пояснили, чому досі не виплатили президенту-втікачу Віктору Януковичу присуджену йому судом ЄС компенсацію витрат на адвокатів.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...