У Японії може з’явитися ядерна зброя

У Японії та Південній Кореї може з’явитися ядерна зброя для стримування КНДР.

Про це заявив держсекретар США Рекс Тіллерсон в інтерв’ю виданню Independent Review Journal, коментуючи свої попередні заяви виданню Fox News, де він заявив, що для протидії ядерним програмам Північної Кореї ядерна зброя може з’явитися у найближчих сусідів країни – в Японії та Південній Кореї.

«Ні, не змінилася (моя точка зору), так само як і політика США не змінилася. Нашою метою є денуклеаризація Корейського півострова», – сказав він, відповідаючи на запитання, чи не змінилася його точка зору, що не потрібно надавати ядерну зброю Японії та Південній Кореї.

«Денуклеаризація Корейського півострова відкидає будь-які думки чи необхідність для Японії мати ядерну зброю. Ми говоримо, що всі варіанти розглядаються, але ми не можемо передбачити майбутнє.

Тому ми вважаємо, що це важливо, щоб усі в регіоні мали чітке розуміння, що обставини можуть розвинутися до такої міри, що з’являться причини для взаємного стримування, це може розглядатися. Але, як я вже говорив, є багато кроків та велика відстань між теперішнім часом та часом, коли нам доведеться прийняти таке рішення», – заявив Тіллерсон.

За його словами, мета США полягає в тому, щоб режим у Північній Кореї прийшов до висновку, що причини, через які вони розробляють ядерну зброю, є необґрунтованими.

Нагадаємо, раніше держсекретар США Рекс Тіллерсон заявляв, що США розглядають можливість військових дії проти Північної Кореї, якщо будуть спровоковані.

Раніше повідомлялося, що Японія провела перші навчання на випадок ракетного удару КНДР.