У Вірменії оприлюднили перші результати виборів: перемагає блок Пашиняна

Центрвиборчком Вірменії оприлюднив перші результати позачергових парламентських виборів після підрахунку бюлетенів на 29 дільницях із 2010.

Згідно з цими даними, на виборах лідирує блок «Мій крок», який очолює виконувач обов’язків прем’єр-міністра країни Нікол Пашинян, – передає Громадське.

Згідно з даними електронного табло ЦВК Вірменії, партія передвиборний блок «Мій крок» набирає 1 362 голоси або 59,71 %.

Очолювана екс-президентом Вірменії Сержем Саргсяном опозиційна Республіканська партія, яка проголосила намір стати другою політичною силою в новому парламенті, набирає 116 голосів або 5,09%.

9 грудня у Вірменії відбулися перші позачергові парламентські вибори. Дільниці працювали 12 годин: з 8 ранку до 8 вечора.

Депутатів до парламенту обиратимуть за пропорційною (за партійним списком) та рейтинговою (мажоритарною) системами.

Прохідний бар’єр для партій — 5% голосів, для блоків — 7%.

Усього планується обрати 105 депутатів до парламенту Вірменії.

У виборах беруть участь 11 партій та блоків: Республіканська партія Вірменії, соціал-демократична партія «Рішення громадянина», АРФ Дашнакцуцюн, блок «Мій крок», партія «Освічена Вірменія», партія «Християнсько-народне відродження», партія« Національний прогрес», блок партій «Ми», партія «Орінац Екір», всевірменська партія «Сасна црер» та партія «Процвітаюча Вірменія».

Це перші в історії країни позачергові парламентські вибори. Вони ознаменували завершенння вірменської Оксамитової революції – масових акцій протесту в Вірменії в квітні-травні, які привели до відставки Сержа Саргсяна з посади прем’єра.

Нагадаємо, під час зустрічі з Путіним Пашинян заявив, що хоче тісніших військових зв’язків з Росією.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...