У Сирії загинув російський найманець, який воював на Донбасі

У Сирії загинув російський найманець Олександр Сагайдак, який до того воював у лавах терористів “ЛДНР”.

45-річний Олександр Сагайдак брав участь в бойових діях в Сирії в складі «приватної військової компанії». За попередніми даними, він загинув в кінці лютого 2017 року. Його тіло було переправлено в морг військового госпіталю в Ростові, за словами співрозмовників видання Фонтанка, офіційна причина смерті – «серцева недостатність».

photo_2017-03-20_15-46-35

Про Олександра Сагайдака відомо, що в дев’яностих роках він служив у прикордонних військах Росії в Таджикистані, брав участь в бойових діях. Після звільнення в запас протягом багатьох років працював в приватних службах безпеки. До 2015 року був начальником охорони у муніципального депутата Всеволожського району Едуарда Чирко – політика зі складною репутацією, в минулому глави адміністрації та муніципальної ради Колтуші.

s1

Відомо, що в січні 2016 року Сагайдак був затриманий поліцією за зберігання зброї і боєприпасів. Він був заарештований і перебував під вартою до літа 2016 року, коли був звільнений під підписку про невиїзд.

s2

Едуард Чирко розповів, що Олександр Сагайдак, за його даними, підрядився на роботу в якусь «приватну військову компанію» в липні 2016 року, звільнившись зі слідчого ізолятора. Після цього Сагайдак поїхав в табір підготовки до Краснодарського краю. Едуард Чирко підтвердив, що, за його даними, Олександр Сагайдак загинув в бою на території Сирії.

Нагадаємо, що в селищі Молькіно Краснодарського краю, за даними видання Фонтанка, знаходилася база підготовки неформального військового формування, відомого, як «ПВК Вагнера», бійці якого, за численними свідченнями, брали участь в бойових діях на території України і в Сирії.

Як повідомляє в своєму блозі знайома і колега Олександра Сагайдака yuliya-ladoga, до Сирії Сагайдак брав участь в бойових діях на Донбасі:

«Саша завжди був там, де гаряче. Справжній прикордонник, який ставить честь понад усе, він захищав батьківщину все своє життя. Не міг не захищати. У молодості – Таджикистан – і такі колотнечі, від яких волосся ворушиться, і це при тому, що про них розповідав неохоче.

Перебування на Донбасі неслабо надломило його. Він уже так і не зміг повернутися до звичайного нормального життя ні в родині, ні в роботі. Тому – як наслідок – Сирія. Це тільки в новинах там все добре і легко – ми тільки літаємо і бомбимо, звільняємо, так би мовити, від ІГІЛа. Але це неправда – там гинуть люди кожен день. Там і загинув Олександр Сагайдак – мій дорогий Друг».

yuliya-ladoga публікує фотографії Олександра Сагайдака, надіслані з Сирії, а також фото його уніформи з нагородами. На ньому помітні медалі «За відвагу» і «За відзнаку в охороні державного кордону», а також знак «200 виходів на охорону кордону». Та нагороди, що нагадують за формою «ополченський хрест» чорного кольору зі схрещеними мечами та зображенням по центру п’ятикутної зірки.

Нагадаємо, раніше у мережі з’явилося фото Путіна з ватажком російських найманців.