У США конгресмени провалили проект резолюції про імпічмент Трампу

Члени палати представників США в середу проголосували проти проекту резолюції про імпічмент президенту країни Дональду Трампу.

Проти документа висловилися 364 людини, а за – тільки 58. Проти пропозиції про імпічмент голосували як соратники Трампа по республіканській партії, так і багато демократи, – повідомляє Politico.

Раніше лідери Демократичної партії в конгресі заявляли, що зараз не час для розгляду питання про імпічмент. На їхню думку, спочатку потрібно дочекатися завершення розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера про те, чи координував свої дії з РФ передвиборний штаб Трампа в 2016 році. При цьому, як зазначає видання, лідери демократів у палаті представників у даному випадку не стали вимагати від однопартійців обов’язково голосувати проти проекту резолюції.

Пропозицію про імпічмент висунув конгресмен-демократ Ел Грін. Він не сформулював обвинувачення президента у конкретних порушеннях, а обмежився твердженнями про те, що прихід Трампа до влади в США привів до укорінення ненависті і расизму.

Раніше деякі інші конгресмени-демократи також робили спроби домогтися імпічменту Трампа, але Грін став першим, хто довів справу безпосередньо до голосування.

Нагадаємо, що імпічмент передбачає притягнення до відповідальності федеральних службовців (у тому числі президента США), звинувачених у “державній зраді, хабарництві або інших тяжких злочинах і правопорушення”. “Виключною прерогативою” формулювати і висувати звинувачення має Палата представників Конгресу, а судові засідання проходять в Сенаті (верхній палаті) під головуванням головного судді Верховного суду США. Для відсторонення особи від посади обвинувачення повинно бути підтримане двома третинами голосів присутніх сенаторів.

У США процедура імпічменту глави держави ініціювалася тричі. У 1868 році президента Ендрю Джонсона (1865-1869) звинуватили в незаконному звільненню військового міністра, а Білла Клінтона, який керував країною з 1992 по 2000 рік, в 1998-1999 роках – в лжесвідченні і перешкоджанні правосуддю, однак обидва глави держави були виправдані Сенатом.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...