У Сєвєродонецьку заочно засудять одного з організаторів псевдореферендума

Організатору референдуму в Сєвєродонецьку загрожує до 10 років позбавлення волі.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Луганської області.

Прокуратурою області до суду направлено обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, тобто дій, вчинених з метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, вчинені за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 110 КК України).

Встановлено, що у травні 2014 року, перебуваючи у місті Сєвєродонецьк Луганської області, громадянин України, обіймаючи посаду голови так званої «виборчої комісії», шляхом надання вказівок, керував діями членів вказаної комісії, вирішував організаційні питання, підписував документи, брав участь у роздачі бюлетенів місцевим мешканцям, організував підрахунок голосів після проведення голосування та таким чином забезпечив проведення на виборчій дільниці на території Сєвєродонецької загальноосвітньої школи № 18 так званого «референдуму про визнання державної самостійності» самопроголошеної «ЛНР».

У зв’язку з тим, що вказаний громадянин переховується від слідства та суду, прокуратурою Луганської області стосовно нього здійснено спеціальне досудове розслідування, за результатами якого обвинувальний акт направлено до суду.

Нагадаємо, раніше на Донеччині ув’язнили організатора незаконного референдуму.