У Швеції відкрили дорогу, яка заряджає електромобілі на ходу

У рамках проекту eRoadArlanda в Швеції відкрита перша в світі електрифікована дорога, на якій в процесі руху можна заряджати електромобілі.

Довжина відрізку складає 2 км, однак дорожнє агентство уряду краъни вже склало національну карту для подальшого розширення, – повідомляє The Guardian.

Напруга з відбійників-троллеїв передається на електромобілі за допомогою особливих рухомих струмознімачів, які визначають місце розташування тролів і поки авто знаходиться над ними, перебувають у робочому положенні.

На дорозі використовуватимуться особливі електровантажівки, розроблені в рамках проекту eRoadArlanda. Також зазначається, що вартість такої дороги у 50 разів нижча, ніж та, яка потрібна для будівництва міської трамвайної лінії.

Як нагадує газета, у 2016 році 2-кілометрова ділянка автошляху у Швеції була адаптована за подібною технологією, але через тоді струм подавався по повітряних лініях електропередач.

Нагадаємо, нещодавно КМДА повідомила про плани запустити у столиці мережу прокату електромобілів.

Як відомо, після неодноразових наполягань Ляшка, Рада скасувала ПДВ та акциз на операції з ввезення електромобілів в Україну. Таким чином, з початку року, нові та вживані електрокари можна завозити без цих додаткових платежів. Правила пільгового ввезення діятимуть один рік, хоча Ляшко, як ініціатор здешевлення електрокарів, наголошував, що цей період повинен складати, як мінімум п’ять років.

Зазначимо, раніше міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що попит на електромобілі в Україні виріс на 227 відсотків.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...