У Раду внесли законопроект про значні штрафи за викидання сміття повз урн

У Раду подали законопроект про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо викидання відходів у неналежних місцях.

Pаконопроект встановлює адміністративну відповідальність за викидання будь-яких відходів за межі урн, контейнерів чи інших ємностей для збирання, утилізації чи переробки сміття, – повідомила народний депутат Ірина Геращенко.

“Саме через штрафи, які досягали більше 600 доларів, в Сінгапурі, наприклад, вдалося відучити кидати бичок від цигарки повз смітник чи плюватися на вулиці”, – зауважила політик.

У законопроекті пропонується запровадити накладення штрафу на громадян від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне вчинення такого правопорушення – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також узгоджені розміри відповідних адміністративних штрафів за окремі види адміністративних правопорушень, передбачених цими статтями, зокрема, за викидання відходів в окремих місцях (з залізничного та автотранспорту, та ін.).