У Португалії знайшли поховання людей з відрубаними кінцівками

Археологи, які працювали в середньовічному португальському некрополі, виявили відразу три скелети молодих людей, у яких перед смертю були відрубані руки і ноги.

Про це повідомляє International Journal of Paleopathology.

Як вважають вчені, каліцтва були отримані як форма судового покарання юнаків, що мешкали в місті Естремош в XIII- XV віках.

Останки понівечених людей були знайдені поряд з 94 іншими скелетами, виявленими в некрополі починаючи з 2001 року. За словами археологів, вони були приголомшені знахідкою людей з такими каліцтвами.

“Руки і ноги були покладені поруч або під тілами”, – розповіла співавтор роботи Євгенія Куна. Дослідження показало, що в місці поховання були присутніми усі кістки загиблих, що вказує на передсмертну ампутацію кінцівок. Археологи вважають, що характер ушкоджень схожий з тими, що знайдені в похованнях середньовічної Англії, де також практикувалося відрубування кінцівок в якості покарання перед стратою.

У XIV і XV віках таким покаранням могли піддаватися злодії і фальшивомонетники, -говорять учені.

“Можливо відрубування усіх кінцівок було покаранням, що застосовувалося для найсерйозніших злочинів”, – вважає Тереза Фернандес, співавтор роботи.

Вона не виключає, що люди були страчені за політичними мотивами.

Раніше повідомлялося, що британські археологи виявили масштабний табір вікінгів, який вміщав близько тисячі осіб.