16.5 C
Kyiv
Неділя, 6 Липня, 2025

У понад третини людей, які перехворіли на COVID-19, з часом з’явилися проблеми з психічним здоров’ям, ㅡ дослідження

Група дослідників з Оксфордського університету виявила, що у майже 34% людей, які перехворіли на коронавірусну хворобу COVID-19, протягом шести місяців виявили погіршення ментального здоров’я.

Результати дослідження опублікували у науковому виданні The Lancet, — передає Громадське.

Зокрема вчені проаналізували дані 236 379 пацієнтів (переважно з США), у яких діагностували COVID-19. Як виявилось, у 33,62% людей протягом шести місяців виявили неврологічні стани або психічні захворювання. Причому у 12,84% людей такі діагнози ставили вперше.

Результати дослідження також показують, що погіршення ментального здоров’я пов’язане із важкістю перебігу хвороби у пацієнтів.

Найбільш поширеними діагнозами після COVID-19 були тривожні розлади (зустрічаються у 17% пацієнтів), розлади настрою (14%), розлади, пов’язані з вживанням психоактивних речовин (7%) та безсоння (5%).

Дослідники також помітили, що люди, що перехворіли на COVID-19, мали на 44% більший ризик розвитку неврологічних та психічних захворювань у порівнянні з людьми, які хворіли на грип, та на 16% більше шансів у порівнянні з людьми з іншими інфекціями дихальних шляхів.

Однак це не означає, що коронавірус впливає на розвиток будь-яких неврологічних захворювань. Наприклад, дослідники не знайшли зв’язку між COVID-19 та хворобою Паркінсона та синдромом Гійєна-Барре.

Автори дослідження кажуть, що їхнє відкриття має допомогти медикам зрозуміти наслідки коронавірусної хвороби, які можуть проявлятися не одразу. Доктор Джонатан Роджерс з Університетського коледжу Лондона, який не брав участі у дослідженні, зазначив, що багато розладів, виявлених у дослідженні, як правило, є хронічними або рецедивними, а тому «наслідки COVID-19 можуть бути з нами протягом багатьох років».

Раніше у Раді пояснили, яке число заражень коронавірусом стане катастрофою для України.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ