У Польщі засудили чоловіка, який клеїв стікери “УПА-вбивці” на авто українців

Суд міста Ольштин на півночі Польщі засудив чоловіка, котрий наклеїв стікер “УПА-українські вбивці” на авто українців.

Районна прокуратура в Ольштині звинуватила громадянина Польщі у тому, що він у жовтні 2016 року публічно підбурював до нетерпимості проти українців та зневажив двох громадян України з приводу їхньої національної приналежності, – повідомляє Польське Радіо.

Згідно з повідомленням, засуджений клеїв стикери на автівку та неподалік місця проживання українського подружжя, яке протягом декількох років працює та живе в Ольштині. Чотири подібні наліпки під час обшуку помешкання Роберта Д. знайшла поліція, яку викликало українське подружжя. За словами прокуратури, стикери містили «інформацію для підбурювання до ненависті на національному ґрунті».

У середу чоловіка засудили до шести місяців обмеження волі. Також, зловмисник протягом 24 годин буде виконувати неоплачувані громадсько-корисні роботи.

Суд змінив звинувачення прокуратури, вирішивши, що дії підсудного не мали ознак публічного підбурювання до ненависті на національному ґрунті. За словами суду, Роберта Д. не можна звинувачувати у такому намірі тільки на підставі інформації наклеєних ним наліпок з відсутністю будь-яких додаткових висловлювань та жестів з його боку.

Натомість суд визнав його винним у зневазі українського подружжя з приводу національної приналежності. На думку суду, обвинувачений, розміщуючи наліпки на авто та неподалік місця проживання постраждалих, образив їх публічно та порушив їхнє право на добре ім’я.

За твердженням суду, заява Роберта Д. про те, що його акція «була освітньо-історичною» є недостовірною.

Зазначимо, за даними аналітиків з Center for European Policy Analysis (CEPA), пропагандистські російські ЗМІ намагаються налаштувати поляків проти українських працівників.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...