Влада Польщі ухвалила рішення про депортацію багатодітної родини з України, яка в 2015 році переїхала до польського міста Легніці.
Польська влада обґрунтувала своє рішення труднощами з асиміляцією. На переконання місцевих чиновників, члени родини “не йдуть до своїх сусідів на каву”, – передає НВ.
Олена та Вадим Копищики та їхні 10 дітей приїхали до Польщі в 2015 році і оселилися в Легніці. Сім’я родом з українського міста, розташованого на східному кордоні, поблизу Криму. Коли почалася війна, Копищики виїхали до Польщі. Батько та мати знайшли роботу в Польщі, а дітей відправили до польської школи.
Однак майже через чотири роки після їхнього переїзду польські прикордонники поінформували сім’ю, що до 30 червня 2019 року (день закінчення навчального року) вони повинні добровільно залишити країну.
Причиною рішення про депортацію стала відсутність асиміляції. Державні службовці розпитували сусідів Копищиків, чи зустрічаються вони з українською родиною на каву. Негативні відповіді стали причиною винесення рішення про депортацію.
Новини про сім’ю викликали суспільний резонанс у місті. Капельмейстер Центру культури в Легніці Пьотр Буджяновскі вже зареєстрував петицію з проханням анулювати рішення про депортацію багатодітної української родини.
Нагадаємо, минулого місяця у Польщі помер українець, який приїхав туди на заробітки.
Ото, я вони повернуться, населення України збільшиться
Мають право, це їхня країна.
Все может быть. Если они живут обособленно, не участвуют в жизни общины, не принимают участия в различных мероприятиях – соседи не просто так недовольны. За столько лет должны быть друзья и приехав в чужую страну, нужно подстраиваться под порядки городка.
Так повинно бути і в Україні. КОЖНА країна захищає свій національний простір. Причини окупації Криму і Донбасу лежать у тому ж сигменті. Люди тих територій не були інтегровані у національний простір держави і тому маєм такі наслідки.