У Німеччині ініціюють скасування восьмигодинного робочого дня

У Німеччині закликали запровадити гнучкіший графік роботи для підтримки конкурентоспроможності німецьких компаній.

Про це заявив глава Ради економічних експертів при уряді ФРН Крістоф Шмідт 12 листопада 2017 року, – передає DW.

“Фірми, які хочуть вижити в новому, просякнутому цифровими технологіями світі, повинні бути маневреними та вміти швидко скликати свої команди”, – сказав він.

“Переконання, що робочий день починається в офісі вранці та закінчується після виходу з офісу, застаріло”, – вважає Шмідт. Водночас він застеріг від прихованого збільшення робочого часу внаслідок реформи.

“Можливо, роботодавцям цього й хотілося б, але має йтися винятково про те, щоб існуючий робочий час гнучкіше розподілявся протягом дня і тижня”, – пояснив фахівець.

Зазначено, що Рада економічних експертів передала свої висновки канцлеру ФРН Анґелі Меркель.

Реформа трудового законодавства – одна з тем переговорів щодо створення коаліції “Ямайка” у складі християнських демократів, “зелених” та вільних демократів у Бундестазі нового скликання.

У Німеччині роботодавці давно виступають за скасування восьмигодинного робочого дня та збереження чинної норми щодо обмеження праці 48 годинами на тиждень.

Вони також виступають за скорочення з 11 до 9 годин зафіксованої в законодавстві норми обов’язкової перерви між робочими днями.

Водночас профспілки – проти, бо остерігаються фактичного збільшення робочого часу для працівників.

Раніше повідомлялося, що Каталонія за жовтень втратила найбільшу кількість робочих місць з усіх 17 автономних регіонів Іспанії на тлі напруження ситуації навколо референдуму про незалежність регіону.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...