У Нацраді прокоментували відключення українських телеканалів в Одесі

В Одесі в ніч на перше січня з ефіру зникли практично всі центральні українські телеканали, через що абсолютна більшість одеситів втратила можливість дивитися святкові телепрограми.

У коментарі для ІНФОРМАТОРа член національної ради Олег Черниш пояснив, чому більшість провайдерів відключили комерційних мовників.

“З 1 січня почала діяти нова редакція закону про УПП, до переліку якої входять «UA:Перший», «Рада» і «Культура», а також деякі місцеві ефірні канали, які здійснюють своє мовлення не більше, ніж на території однієї області.

Тобто ті канали, які раніше входили до складу УПП, перестали бути обов’язковими для кабельних мереж. Провадери довгий час, ще 2006 року боролися з програмою УПП, але сталося так, що з 1 січня таке програмне формування увійшло в силу і тепер ретрансляція має здійснюватись виключно на підставі договорів”, – розповів Олег Черниш.

Також він зауважив, що договори, які телеканали запропонували провайдерам, викликали неоднозначну реакцію, через що певні мережі не підписали запропоновані угоди і вирішили не продовжувати трансляцію.

“Ця ситуація трапилася у багатьох містах України, але масово це явище можна спостерігати саме в Одесі. Ми відстежуємо й аналізуємо ситуацію з поширенням УПП і робитимемо висновки щодо виконання законодавчих вимог, але у нас немає можливості втручатись у стосунки між мовниками і провайдерами”, – додав представник Національної ради.

Заступник голови Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Уляна Фещук у коментарі для ІНФОРМАТОРа, заявила, що ситуація, яка склалася в Одесі є попередньою змовою місцевих провайдерів.

“Мені відомо, що в антимонопольному комітеті вже порушена відповідна справа”, – повідомила Фещук.

Нагадаємо, раніше повідомлялось про те, що одеські провайдери увімкнули російські канали замість українських.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...