У МВС повідомили, скільки коштуватиме впровадження системи відеофіксації порушень на дорогах

Для впровадження в Україні системи відеофіксації порушень правил дорожнього руху необхідно фінансування в розмірі близько одного мільярда доларів.

“Близько року тому ми запустили перші тестові режими спостереження на чотирьох точках по всій Україні і подивилися кількість порушень, які потім з діючими положеннями повинні були б штрафувати через” листи щастя “в автоматичному режимі. Число цих порушень і штрафів, які громадяни повинні заплатити, дійсно жахливий. Якщо ми введемо цю систему по всій країні, буде від 2 до 5 тисяч точок контролю, то не потрібно ніякого бюджету для Міністерства внутрішніх справ – нам цього вистачить, щоб розвиватися далі “, – цитує РБК-Україна заяву міністра МВС Арсена Авакова.

За словами міністра, терміни введення цієї системи – питання серйозних грошових вкладень.

“Ми оцінюємо цю суму як дуже велику: близько мільярда доларів на всю країну. Охочих вкласти ці гроші – величезна кількість, тому що приватні компанії хочуть на цьому заробити, отримуючи відсотки відрахувань. Я думаю, що ми вдамося до механізму залучення солідного міжнародного банківської установи , яке запропонує нам вибрати адекватного інвестора і отримати кращі умови, як це робиться в провідних західних країнах “, – розповів Аваков.

Він також додав, що МВС буде впроваджувати цей механізм поступово, щоб був механізм автоматичної фіксації, оскарження цього процесу і стягнень.