У Києво-Печерському заповіднику презентували єгипетську мумію

Сьогодні у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відбулася презентація колекції старожитностей Давнього Єгипту.

Колекція старожитностей Давнього Єгипту, яка зберігається у фондах Заповідника, складається з жіночої мумії, вкритого поліхромним розписом дерев’яного саркофагу, двох кришок саркофагів із таким же розписом та мумії нільського крокодила.

Задля підтримки належного мікроклімату, аби не зашкодити артефактам та собі, представники ЗМІ та гості отримали спеціальні маски.

DSC_8664

Експонати потрапили до Києва у другій половині ХІХ століття і, очевидно, знаходилися спочатку в приватних колекціях єпископа Порфирія Успенського та Богдана і Варвари Ханенків.

DSC_8666

Представлені саркофаги належать до періоду Нового царства Стародавнього Єгипту (1085–656 рр. до н.е.). На них нанесені традиційні зображення та написи, пов’язані з культом мертвих.

DSC_8675

Давньоєгипетські старожитності використовували в атеїстичній пропаганді і експонували на численних виставках заповідника, зокрема «Печери та муміфікація» (1949–1977), «Історія лаврських печер» (1977–1990). У 1991 р. кришки саркофагів були представлені на виставці «Давньоєгипетські пам’ятки із музеїв СРСР».

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...