У Києві встановлять 8 тисяч камер спостереження

На конкурсі “Євробачення-2017” у Києві в травні проблем з безпекою для російської делегації та інших гостей не буде, запевняють організатори та представники громадськості.

Українська влада і громадськість не очікують проблем з безпекою для учасників і гостей конкурсу, незважаючи на війну на Донбасі та стривоженість російської сторони ставленням українців до російських артистів, – передає DW.

За попередніми даними, на “Євробачення-2017” до Києва приїдуть майже 30 тисяч туристів. Цей прогноз зробив 6 березня депутат Київради Олег Петровець. На його думку, очікується близько 20 тисяч іноземних туристів, а ще від семи до 10 тисяч людей приїдуть до Києва з інших міст України. Депутат повідомив, що стежити за конкурсом приїжджі зможуть безпосередньо у Міжнародному виставковому центрі та у цілій низці фан-зон у київських парках і “Європейському містечку” на Хрещатику.

Організатори переконані, що така кількість гостей пояснюється рекордною кількістю цьогорічних конкурсантів. На участь у “Євробаченні-2017” заявлено 43 країни. За словами чиновників, раніше це спостерігалося тільки двічі – у 2008 та 2011 роках. Загалом на конкурсі київська влада сподівається заробити до 600 мільйонів гривень.

Петровець повідомив, що для максимально оперативного реагування правоохоронців на можливі конфліктні і непередбачувані ситуації у столиці будуть встановлені додаткові камери спостереження. “Безумовно, питання безпеки – надважливі. Крім посиленої роботи правоохоронних органів, планується додатково встановити у місті чотири тисячі камер. А ще 4 тисячі камер уже встановлені”, – повідомив депутат

Проблема безпеки учасників і гостей “Євробачення-2017”, особливо з Росії, активно дискутується в російській пресі. Імпульсу цьому додало нещодавнє перенесення на осінь гастролей в Україні російської співачки Христини Орбакайте. На сайті компанії з продажу квитків і організації гастролей заявили, що концерти Орбакайте переносяться “через можливі провокації напередодні пісенного конкурсу “Євробачення-2017”.

Однак в українському уряді повідомили, що офіційний старт інформаційної компанії “Євробачення-2017” ще попереду, а спікери, яким буде доручено озвучувати офіційну позицію організаторів конкурсу, ще не затверджені. Тож будь-яка прив’язка до “Євробачення” якихось заходів поки що недоречна.

Чиновники пояснили, що перенесення гастролей Орбакайте жодним чином не пов’язане з міжнародним конкурсом. “Чому на найбільшій сцені Києва – в національному палаці” Україна “- нещодавно цілком спокійно і без проблем дав концерт Малінін? Тому, що Орбакайте незаконно їздила до Криму, а Малінін – ні”, – сказав DW один зі членів уряду.

До речі, на вимогу громадської організації “Відсіч” низку російських діячів культури та політиків, що виступали за анексію Криму і підтримували сепаратизм на Донбасі, Служба безпеки України внесла до “чорних списків”. І навіть при цьому активістка цієї організації Катерина Чепура в інтерв’ю DW заявила, що її організація наразі не планує будь-яких акцій до “Євробачення-2017”.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...