У Києві масово продають квартири з високими цінами за комунальні послуги

Українці почали полювати за дешевими київськими квартирами, оскільки за останній рік бюджет середньостатистичного покупця столичного житла помітно зменшився.

«Якщо в першому півріччі минулого рокцу запити на покупку квартири до $ 30 тисяч становили 47% в загальному обсязі, то вже до грудні їх питома вага зросла до 53%. Люди шукають одинички і двійки площею до 50 кв.м. Саме на таке житло припадає 45% всіх заявок, – повідомляє UBR посилаючися на дані Adres.ua.

Паралельно знижується попит на житло дорожче $ 100 тис. На нього припадає лише 5% заявок від потенційних покупців.

Загальний же попит на вторинне житло зростає, констатують експерти. Цьому сприяє як зниження цін (мінус 13,5% у 2016 році), так і масовий викид на вторинний ринок квартир в недавно зданих будинках.

Пропозиція ж, навпаки, зменшується. За минулий рік воно скоротилося на 12,6%, до 23 тис. На місяць.

«71% виставлених на продаж квартир доводиться на правий берег Києва. Основний обсяг сконцентрований в Голосіївському, Печерському та Шевченківському районах. Структура пропозиції щодо кількості кімнат практично не змінилася: продовжують домінувати 2-к і 3-к квартири. Їх питома вага склала 31% і 34% відповідно, – зазначається у повідомленні.

Зростання числа угод і зниження пропозиції до грудня 2016 зменшили терміни продажу середньостатистичної квартири до 41 дня. Це на що на 63% менше, ніж на аналогічний період позаминулого року.

В цьому році армія бажаючих купити квартиру в Києві може ще більше зрости, адже, за прогнозами експертів, ціни і дальне будуть падати.

«Значний обсяг застарілого житла буде тільки рости через низьку енергоефективність та високі витрати на комунальні послуги, що потягне середні ціни вниз ще на 10-12%», – зазначають експерти.

Нагадаємо, сьогодні у кіберполіції повідомили про значне зростання шахрайств на столичному ринку оренди житла.