У кримчан, які не жили на півострові під час анексії, відбирають російські паспорти, – журналіст

Спеціальна комісія у Криму вивчає видачу російських паспортів у 2014 році і позбавляє громадянства тих, хто не жив на півострові на момент анексії.

“Окупаційна влада веде перевірки і виявляє найрізноманітніші порушення російського законодавства. Правова колізія була закладена ще в 2014 році, коли документи видавали всім громадянам України з реєстрацією у Криму і Севастополі. Але через нечіткість процедур паспорти отримали і люди, які не проживали в Криму до березня 2014-го. Наприклад, біженці з Донецької та Луганської областей або кияни, які мають нерухомість на півострові”, – зазначив журналіст Андрій Васильєв.

Як повідомляє Крим.Реалії з посиланням на місцеві ЗМІ, тільки в Севастополі паспорта відібрали у 528 осіб. Всього, за даними російського управління МВС, перевірку пройшли вже 44 тисячі жителів півострова.

Після анексії Криму Росія автоматично записала жителів півострова в ряди своїх громадян, відповідно до закону «Про прийняття в Російську Федерацію Республіки Крим та освіті в складі Російської Федерації нових суб’єктів – Республіки Крим та міста федерального значення Севастополя». У наприкінці 2015 року російська міграційна служба стверджувала, що видала кримчанам понад два мільйони паспортів.

Нагадаємо, у вересні окупаціна влада Криму позбавила російського громадянства і вигнала з роботи українського прокурора-зрадника.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...