У Харкові учасник “Антимайдану” отримав тривалий термін ув’язнення

Дзержинський районний суд Харкова визнав винним 36-річного раніше судимого харків’янина в активній участі у масових заворушеннях, що супроводжувалися насильством.

Як розповів начальник відділу прокуратури області Ігор Чуб, суд призначив чоловіку покарання у вигляді 8 років позбавлення волі та зобов’язав відшкодувати на користь держави 2 тис. 460 гривен за проведення експертиз у кримінальному проваджені.

Прокуратура довела у суді, що 6 квітня 2014 року зловмисник перебував на вул. Сумській біля пам’ятника Шевченку, де проходили збори учасників Євромайдану.

Коли почалася хода, він разом з іншими антимайданівцями заблокував прохід вулиці Сумській. Погрожував людям, викрикував у їх сторону образи та кидав у них шматки землі та каміння.

Правоохоронці створили так званий “коридор” для безпечного руху євромайданцівців, проте зловмисник, відштовхуючи працівників міліції, прорвався через “коридор” та почав безпричинно лупцювати людей руками і ногами. Потім побив одного із євромайданівців пляшкою по голові.

Згідно висновків судово-медичної експертизи потерпілий отримав контузію, гематому повік та крововилив правого ока.

У прокуратурі зазначили, що наразі вирок суду не є чинним, оскільки триває час на апеляційне оскарження, зловмисник перебуває під вартою.