У Фінляндії почали розслідування через публікацію даних про розвідувальний комплекс

Президент Фінляндії Саулі Нійністьо оголосив про порушення кримінальної справи після публікації секретних документів у найбільшій газеті країни Helsingin Sanomat.

Йдеться про статтю «Секретне місце Фінляндії», опублікованій у ніч на 16 грудня. У ній розповідається про комплекс радіоелектронної розвідки в місті Тіккакоскі.

За інформацією видання, комплекс створювався насамперед для спостереження за російськими військами. Крім цього передбачалося його використання для спостереження за газопроводом «Північний потік».

Повноваження цього комплексу, як повідомляє Helsingin Sanomat, можуть бути розширені для контролю за інтернет-трафіком, якщо фінський парламент ухвалить поправки до закону про розвідку.

Головний редактор Helsingin Sanomat Еса Мякинен вже заявив, що завдання газети — інформувати читачів про те, що відбувається в суспільстві, для контролю за діями влади. Він підкреслив, що редакція опублікувала тільки ту частину секретних даних, яка не ставить під загрозу національну безпеку.

«Можна подивитися на це інакше. Хіба іноземні розвідки не знають про це комплексі більше, ніж фіни? Хіба фіни не повинні знати про це так само?» — додав Мякинен.

Поліція Фінляндії поки не повідомляла про затримання або проведення інших слідчих дій у зв’язку з цією кримінальною справою.

«Helsingin Sanomat незаконно отримала секретні документи. У зв’язку з цим розпочато кримінальне розслідування», — заявив фінський президент.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Фінляндії з’явиться посада посла з питань гібридних загроз.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...