У Чернігові військовослужбовець врятував життя немовляті

У Чернігові молодший лейтенант Збройних сил України Володимир Чоботок врятував життя 5-місячній дитині.

Повертаючись додому, чоловік почув галас із сусідньої квартири, в якій проживав його давній друг. Він почав дзвонити у двері, однак там відмовилися від допомоги.

Проте Володимир був занепокоєний ситуацією і продовжував стукати в двері. Цього разу йому відчинили зі словами, що дитина не дихає. Чоловік, не гаючи часу, почав перевіряти дихальні шляхи немовляти, – повідомляє ЧаLine.

З’ясувалося, що у дитини запав язик. З допомогою Володимира мати поправила язичок дитині, а військовослужбовець тим часом перевернув немовля на бік і натиснув на грудну клітку.

До приїзду «швидкої» чоловік не випускав із рук немовля. Мати розповіла, що погодувала хлопчика, він грався з іграшкою, а потім затих і почав задихатися.

Налякана жінка почала робити штучне дихання, не перевіривши дихальних шляхів, чим ще більше нашкодила дитині.

Молодший лейтенант нещодавно проходив курси післядипломної освіти в Харківському національному університеті Повітряних сил України з надання першої медичної допомоги. Саме це тренування та людський фактор допомогли чоловікові швидко та правильно зреагувати в цій ситуації.

Дитину разом із матір’ю доправили каретою швидкої допомоги до дитячої обласної лікарні ім. Пирогова. Лікарі перевірили дихальні шляхи немовляти – все виявилось чисто.

Зараз немовля разом із мамою перебуває на денному стаціонарі