У Білорусі “чорних ріелторів” засудили до смертної кари

Могильовський обласний суд оголосив вирок у справі чорних ріелторів, яких звинувачували у вбивстві шести людей і підготовці до вбивства ще трьох.

Судовий розгляд у цій гучній справі тривав близько восьми місяців. Кожному з фігурантів було пред’явлено звинувачення за кількома статтями Кримінального кодексу. Серед них вчинення вбивств шести чоловік і приготування до вчинення вбивства ще трьох, викрадення людини та приготування до викрадення, а також шахрайство, розбій, вимагання, незаконна підприємницька діяльність, – повідомляє Белта.

Після всебічного, повного і об’єктивного дослідження обставин справи головний фігурант Ігор Гершанков і його подільник Семен Бережний засуджені до виняткової міри покарання – смертної кари – розстрілу.

Дружині Ігоря Гершанкова Тетяні суд призначив 24 роки позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії загального режиму, Борису Колеснікову – 22 роки позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Організатором ​​схеми став Ігор Гершанков. Зі своєю дружиною Тетяною Гершанковою вони взяли в справу ще двох – Семена Бережного і Бориса Колесникова. У Гершанкових вже був злочинний досвід, так як раніше вони були судимі за махінації з продажем квартир.

Своїх жертв вони вибирали серед боржників за комунальні послуги. Списки з конкретними прізвищами отримували від однієї зі співробітниць розрахунково-касового центру міста. Після знайомства з потенційною жертвою обвинувачені розігрували спектакль із залученням нібито судового виконавця (в цій ролі виступав Бережний), який погрожував виселенням. А Гершанкови, представляючись молодою подружньою парою, яка потребує житла, пропонували вирішити всі проблеми, схиляли жертву продати квартиру з придбанням житла меншої площі на вигідних умовах.

При цьому вони нарочито демонстрували доброзичливість: погашали заборгованість по оплаті комунальних платежів, оплачували витрати по приватизації житла, давали гроші на продукти харчування і спиртне, обіцяли допомогу з придбанням нового житла і працевлаштуванням.

Потім обвинувачені повідомляли власника квартири про те, що відмовляються купувати житло. При цьому вони обіцяли допомогу в продажу. Злочинці разом з тим попереджали про необхідність повернення грошей, сплачених у рахунок заборгованості по комунальних платежах. Тим самим вони змушували жертву продати свою квартиру в терміновому порядку. Як пропоноване житло демонструвалася заздалегідь орендована на добу квартира – так було простіше викликати рішучість продати власну.

Кожен злочин детально планувалося, злочинці добре маскувалися, ніколи не обговорювали свої дії по телефону, кожен раз міняли сім-карти, заздалегідь продумували, як відвести від себе підозри. При цьому діяли швидко, чітко, холоднокровно і цинічно. Безпосередньо перед укладанням угоди обвинувачені визначали місце на одному з сільських цвинтарів Могильовського району, де в майбутньому планували поховати жертву.

За невеликі гроші вони підшукували копачів могил і набували похоронну атрибутику, щоб не викликати зайвих підозр.

Жертв споювали горілкою з клофеліном. Коли людина засинала, вивозили його на сільське кладовище, де жорстоко вбивали: душили, надягали на голову поліетиленовий пакет, обмотували скотчем. Потім скидали в яму і закопували.

Деякі були поховані живими. Квартири якийсь час могли здавати, після чого продавали. Були серед них і однокімнатні, і чотирикімнатні.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...