Тимошенко та “Опозиційний блок” не голосували за надання Україні безпекових гарантій США

Сьогодні, 22 березня, Верховна Рада ухвалила проект постанови №6111 про “Звернення Верховної Ради України до Конгресу Сполучених Штатів Америки щодо безпекових гарантій”.

Парламент вирішив звернутися до Конгресу США з проханням укласти з Україною двосторонню оборонну угоду та надати їй статус основного союзника поза НАТО.

“Надання Україні статусу основного союзника поза НАТО та укладення двосторонньої оборонної угоди між Україною та США матиме величезний вплив на припинення російської агресії проти України, стримування агресора та запобігання розпалюванню великої війни в Європі”, – йдеться у пояснювальній записці до документу.

Постанова також має на меті практично реалізувати міжнародно-правові гарантії, які були надані Україні за Будапештським меморандумом.

Окрім того, таке звернення сприятиме забезпеченню Збройних сил України сучасною військовою технікою та зброєю.

За відповідне рішення проголосували 232 депутати: члени коаліційних фракцій, фракції Радикальної партії Олега Ляшка, “Самопомочі” та позафракційні депутати.

Члени парламентської фракції “Опозиційного блоку” повністю саботували голосування про розгляд проекту Звернення до Конгресу США щодо безпекових гарантій.

Жоден депутат фракції не проголосував “за”, відсутніми були 13, не голосували – 29. Ігор Шурма проголосував проти.

1

Депутатська група партії “Відродження” дала лише один голос “за” відповідну постанову. Не голосували 16 представників політсили, були відсутніми 9.

1

Із двадцяти депутатів фракції “Батьківщини” підтримали постанову 7. Лідер фракції Юлія Тимошенко та ще десять парламентарів були відсутні, іще один депутат утримався.

1

Народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Мосійчук припустив, що відсутність Юлії Тимошенко під час зазначеного голосування зумовлена не станом здоров’я, а політичною позицією депутата.

“Щойно український парламент ухвалив звернення до конгресу США з вимогою на виконання Будапештського меморандуму укласти з Україною пряму військову угоду і визначити нашу країну особливим військовим союзником по за рамками НАТО. Такими правами користуються такі держави як Ізраїль, Афганістан та Південна Корея.

Не голосували за це звернення кремлівські вилупки з Опозиційного блоку. Не голосувало ряд нардепів відсутніх на пленарному засіданні серед яких Юлія Тимошенко. Кажуть захворіла.

Я особисто не вірю! Не вірю бо один з найближчих соратників Тимошенко який відповідає в партії “Батьківщина” за закордонні зв’язки Юлії Володимирівни і який з постійно з нею літає в США – Григорій Немиря УТРИМАВСЯ під час цього голосування.

Як кажуть судіть по справах а в парламенті в першу чергу по голосуванню”, – написав парламентар на своїй сторінці у Facebook.

1

Нагадаємо, сьогодні на початку сесійного засідання парламенту народний депутат від “Опозиційного блоку” Олександр Вілкул розпочав виступати російською мовою.

Народні депутати перервали політика з вимогою послуговуватися державною мовою. “Нашій країні не потрібна націоналістична диктатура”, – сказав Вілкул у відповідь, проте зупинив виступ.

Учора журналіст зняв, як депутатам від парламентської фракції “Волі народу” розсилають вказівки щодо голосування.

21 березня Верховна Рада також розглядала призначення одного з трьох аудиторів для Національного антикорупційного бюро. Претендентами на цю посаду стали генеральний інспектор Міністерства юстиції США Роберт Сторч та колишній працівник Скотланд-Ярду Найджел Браун.

На засіданні народні депутати не змогли зібрати кворум для визначення єдиної кандидатури аудитора Нацбюро від парламенту.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...