2.2 C
Kyiv
Четвер, 14 Листопада, 2024

Тимчасова очільниця ДБР Венедіктова подала в суд на «Українську правду» та ЦПК

Тимчасова виконувачка обов’язків директора Державного бюро розслідувань Ірина Венедиктова подала позов до суду проти Центру протидії корупції та «Української правди» за статтю, в якій йдеться про вплив її чоловіка на кадрову політику ДБР.

Про це вона написала на сторінці у Facebook, прикріпивши документ з позовом до Печерського районного суду Києва, пише “Громадське”.

Йдеться про статтю під назвою «Спрут Авакова: Як «тимчасовий міністр» нарощує свій вплив у силовому блоці», опубліковану на УП 28 січня 2020 року.

Там, зокрема, йшлося про призначення Венедіктової у ДБР, а також про те, що її чоловік Денис Колесник — співробітник департаменту кіберполіції Нацполіції.

«За словами співрозмовників «Української правди», Колесник має неабиякий вплив на роботу ДБР: Венедіктова бере свого чоловіка на важливі зустрічі, з’являвся він і у будівлі Державного бюро розслідувань. Співробітник ДБР розповідає УП, що Колесник навіть впливає на кадрову політику відомства», — йдеться в статті.

У позові в. о. директора ДБР заявила, що стаття на УП містить факти, які не відповідають дійсності. Зокрема, вона наполягає, що її чоловік Денис Колесник не впливає на кадрову політику Держбюро, а Руслан Бірюков не був призначений її радником завдяки Колеснику.

Венедіктова вимагає компенсацію у 150 тисяч гривень у відповідачів: «Української правди», журналістки Олени Притули та громадської організації «Центр протидії корупції».

«Окреслюю соціальну мету: показати (і робити це системно), що брехати має стати економічно невигідним. І зупинити спотворення самої ідеї контролю громадянського суспільства за владою. Честь і гідність — це базові принципи», — написала вона.

Згодом голова ЦПК Віталій Шабунін прокоментував цю інформацію: «Позов, сподіваюся, вона (Ірина Венедиктова — ред.) написала краще від підозри Порошенко». Ймовірно, йдеться про проєкт підозри, яке ДБР підготувало щодо п’ятого президента Петра Порошенка.

Нагадаємо, 27 грудня 2019 року президент Володимир Зеленський звільнив Романа Трубу з посади директора Держбюро розслідувань.

До призначення нового директора його обов’язки виконує ексдепутатка від фракції «Слуга Народу», колишня глава комітету Верховної Ради з питань правової політики й правосуддя Ірина Венедіктова.

Таку зміну зробив можливою закон про перезавантаження ДБР, який народні депутати остаточно ухвалили 3 грудня 2019 року. А 24 грудня 2019 року його підписав президент.

28 січня Труба подав позов до Верховного суду про визнання протиправним указу президента України про дострокове припинення його повноважень.

5 КОМЕНТАРІ

  1. Я не знаю скільки пані коштувало заняти цю посаду,і через яких людей вона на ню зайшла. Цікаво було б дізнатися. Вірю що правда стане відома. Брехня і наклепи відімруть. СЛАВА УКРАЇНІ!

  2. 4. Чинне законодавство не містить визначення понять гідності, честі чи ділової репутації, оскільки вони є морально-етичними категоріями й одночасно особистими немайновими правами, яким закон надає значення самостійних об’єктів судового захисту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>