Site icon ІНФОРМАТОР

Цей день в історії: Володимир Великий – київський князь, “Справа Тухачевського” та самоспалення буддистського монаха

11 червня у світовій історії відбулись такі події.

У 978 році Великий князь київський Ярополк прибув до містечка Родень (поблизу сучасного Канева) на переговори до свого брата новгородського князя Володимира. Він був підступно убитий за його наказом варязькими воїнами. Того ж дня новгородський князь Володимир Святославич став княжити в Києві.

У 1937 році на закритому судовому засіданні Спеціальної судової палати Верховного Суду СРСР засуджена до смертної кари група вищих радянських воєначальників — маршал Михайло Тухачевський, командарми 1-го рангу Йона Якір та Ієронім Уборевич, командарм 2-го рангу Август Корк, комкори Роберт Ейдеман, Вітовт Путна, Борис Фельдман і Віталій Примаков. «Справа Тухачевського» стала початком широкомасштабних репресій в РСЧА. Ухвалою Військової Колегії Верховного Суду СРСР від 31 січня 1957 року всі підсудні були виправдані і реабілітовані за відсутністю складу злочину.

11 червня 1963 року у Сайгоні (Південний В’єтнам) монах Тік Кванг Дик покінчив із собою на знак протесту проти релігійної дискримінації і репресій буддистів з боку режиму президента Нго Дінь Дьєма.
Чернець сів у позі лотоса і підпалив себе після того, як інші монахи облили його бензином, і сидів незворушно протягом усього акту самоспалення. Після того як це фото лягло на стіл президента США Джона Кеннеді, він заявив своєму послу у В’єтнамі, що “Ми повинні щось робити з цим режимом”.
Малкольм Браун за це фото  отримав Пулітцерівську премію 1963 року.
Джерело
Exit mobile version