3 березня відзначають Всесвітній день письменника та Всесвітній день дикої природи.
А в історії людства стались такі події.
У 1861 році у Петербурзі російський імператор Олександр II підписав маніфест про відміну у країні кріпацтва. Опублікований 15 березня, він приніс свободу 22,5 мільйонам кріпаків, які однак, не ставали власниками оброблюваної землі — відчуджена у поміщиків, вона передавалась сільським громадам, які розподіляли її порівну серед сільських жителів.
У 1918 році після активізації військових дій країн-учасниць Четверного союзу (Німеччина, Австро-Угорщина, Туреччина і Болгарія) проти Радянської Росії, остання була змушена підписати у Брест-Литовську сепаратний мирний договір на умовах, запропонованих супротивниками — Росія втрачала майже 1 мільйон квадратних кілометрів території. Вона визнала незалежність України і Фінляндії, мирний договір України з Німеччиною, втрачала Польщу, Естонію, Латвію і Литву, Грузію та ряд вірменських областей, які переходили до Туреччини. Однак після Листопадової революції 1918 року у Німеччині Росія в односторонньому порядку анулювала Брестський договір, у 1919 році завоювала Україну і Грузію, у 1939-у захопила частину Польщі, а в 1940 році — прибалтійські республіки. У 1991 році Грузія, Естонія, Латвія, Литва і Україна проголосили незалежність і вийшли зі складу Радянського Союзу.
У 1924 році великі національні збори Турецької республіки ліквідувала халіфат, теократичну інституцію, що існувала у мусульманському світі майже 1300 років.
Ранком наступного дня останній халіф у Стамбулі Абдул Меджид II з династії Османів разом з родиною був примусово висланий за кордон й наступні два десятиліття свого життя провів здебільшого у Франції, повністю відійшовши від політичної діяльності.