Site icon ІНФОРМАТОР

Цей день в історії: Революційний Провід ОУН, кубик Рубіка та зіткнення штучних супутників Землі

10 лютого

10 лютого у світовій історії стались такі події.

У 1940 у Кракові Степан Бандера та група його прихильників, що представляли переважно західноукраїнську молодь, створили Революційний Провід ОУН, який взяв курс на зміну подальшої стратегії боротьби українських націоналістів. Це поклало початок розколу організації, що набув форми протистояння поколінь і привів до створення двох фракцій — ОУН(м) та ОУН(б), які перетворилися на непримиренних опонентів.

10 лютого у 1980 році на Міжнародному іграшковому ярмарку в Нью-Йорку представлена механічна тривимірнаголоволомка «Кубик Рубіка», яка протягом 1980-х років стала найпопулярнішою головоломкою у світі і залишається такою до сьогодні.

10 лютого у 2009 році на висоті близько 790 кілометрів відбулось перше за всю історію зіткнення штучних супутників Землі на навколоземній орбіті. Воно відбулось над територією РСФСР — непрацюючий російський “Космос-2251” та діючий американський “Iridium 33” були повністю зруйновані після зіткнення на швидкості 10,5 тисяч м/сек.

Утворені уламки стали загрозою для Міжнародної космічної станції (МКС), яка рухалась на висоті 350 кілометрів, — її траєкторію довелось корегувати 13 січня 2012 року.

Джерело

 

Exit mobile version