Site icon ІНФОРМАТОР

Цей день в історії: повстання у Воттсі, загибель команди “Пахтакор” та жарт Рейгана про бомбардування Росії

11 серпня у світовій історії відбулись такі події.

У 1965 році у Воттсі, населеному переважно чорношкірими передмісті Лос-Анжелеса, почались масові заворушення, спричинені жорстокими і расистськими діями поліції. Наступного дня вони перекинулись на центральну частину міста, де були розгромлені сотні магазинів, будівель, машин, вчинені напади на білих мешканців. Повстання у Воттсі, в яких брало участь до 35 тисяч чоловік, тривали до 17 серпня і спричинили смерті 34-х людей, поранення 1032, арешт більше 4 тисяч осіб і загальні збитки на суму понад 40 мільйонів доларів.

У 1979 році у небі над Дніпродзержинськом (Дніпропетровська область) через помилку авіадиспетчера в повітрі зіткнулись два літаки «Ту-134», в результаті чого загинули всі 178 особи, які на них знаходились, зокрема 17 футболістів футбольної команди «Пахтакор» (Ташкент), яка летіла з Узбекистану на матч до Мінська. За кількістю жертв ця авіакатастрофа в історії України і «Ту-134» займає перші місця, в історії Радянського Союзу і зіткнень в повітрі в світі — другий, а серед зіткнень літаків взагалі — третє.

У 1984 році президент США Рональд Рейган, готуючись до свого щотижневого радіовиступу, під час перевірки мікрофона і в надії, що запис не ведеться, виголосив фразу:

“Дорогі американці, я радий повідомити вас, що щойно підписав закон про оголошення Росії поза законом на всі прийдешні часи. Бомбардування почнеться через п’ять хвилин“.

Жарт Рональда Рейгана став надбанням широкої громадськості і офіційна реакція СРСР, у вигляді заяви ТАРС, була досить різкою: “В Радянському Союзі з осудом ставляться до безпрецедентно ворожого випаду президента США. Подібна поведінка несумісна з високою відповідальністю, яку несуть керівники держав, насамперед тих, що володіють ядерною зброєю”.

Джерело

Exit mobile version