Site icon ІНФОРМАТОР

Цей день в історії: перший радянський уряд, найбільше вимкнення електроенергії та перетин Берлінської стіни

9 листопада в Україні святкують день української писемності та мови та День працівника культури. А у світі відзначають Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму та антисемітизму.

Також в цей день стались такі події.

У 1917 році в ніч з 8 на 9 листопада на II Всесоюзному з’їзді рад утворено перший радянський уряд — Раду народних комісарів — на чолі з Володимиром Леніним. До нього також увійшли сподвижники Леніна по партії — Риков, Шляпников, Антонов-Овсієнко, Криленко, Дибенко, Ногін, Луначарський, Скворцов-Степанов, Сталін та ін. Новий склад Всеросійського Центрального виконавчого комітету Рад (ВЦВК) очолив більшовик Лев Каменєв.

у 1965 в результаті виходу з ладу 230-кіловольтної лінії електропередачі поблизу канадського міста Онтаріо 30 мільйонів людей у восьми східних штатах США і провінціях Квебек та Онтаріо на цілу ніч опинились в повній темряві — найбільша в історії аварія у системі електропостачання. Лише під ранок подачу електрики вдалось відновити і “звільнити” із вагонів метро та кабін ліфтів 800 тисяч осіб.

У 1989 році східнонімецькі власті дозволили вільний перетин Берлінської стіни для переходу із Східного до Західного Берліну. Наступного дня громадяни міста стихійно почали розбирати 45-кілометровий символ Холодної війни, що протягом 28 років розділяв Німеччину на два політичні табори.

Джерело

Exit mobile version