Site icon ІНФОРМАТОР

Цей день в історії: Луна – 17, смерть Брежнєва та кінець “Білого братства”

10 листопада у світі відзначають День молоді, Всесвітній день науки за мир і розвиток та Міжнародний день бухгалтерії.

А ще цей день став визначним завдяки наступним подіям.

У 1970 році Радянський Союз запустив космічну станцію “Луна-17”, котра через тиждень здійснила м’яку посадку на Місяць в районі Моря Дощів і доставила на супутник самохідний пристрій “Луноход-1”, який протягом майже року подорожував поверхнею Місяця і передавав на Землю наукову інформацію про поверхню супутника.

10 листопада 1982 року на 76-у році життя у Підмосков’ї помер Генеральний секретар ЦК КПРС, Голова Президії Верховної Ради СРСР Леонід Ілліч Брежнєв. Його смерть після 18 років перебування при владі знаменувала завершення цілої епохи, стагнація якої привела за неповних десять років до розвалу Радянського Союзу.

10 листопада 1993 року в Києві біля Софійського собору затримані керівники релігійного угрупування “Біле братство” Юрій Кривоногов і його дружина Марія Цвигун, “Живий Бог Марія Деві Христос”, які на 24 листопада призначили кінець світу.
Нагадаємо, що 25 років тому сотні тисяч людей, покинувши свої сім’ї і віддавши в дар квартири, повністю перейшли під вплив Марії Деві Христос. 10 листопада 1993 року члени “Білого братства” захопили Софію Київську і збиралися себе спалити. Марина Цвігун була засуджена до чотирьох років позбавлення волі. Екс-прокурор Віктор Шокін, який тоді вів справу “Білого братства”, згадував, що у дуже багатьох адептів секти виявили психічні відхилення, а ось саму Цвігун визнали осудною.
Exit mobile version