9.9 C
Kyiv
Неділя, 13 Жовтня, 2024

Цей день в історії: Харків – столиця, перша людина на Місяці та вбивство Шеремета

20 липня відзначають День шахів.

А в історії цього дня відбулись такі події.

У 1923 році президія ВУЦВК затвердила постанову Раднаркому УСРР про підготовку до оголошення Харкова столицею Української СРР. І хоча офіційного проголошення Харкова столицею України тоді так і не відбулося, саме з цього часу місто утвердилося в столичному статусі.

У 1969 році о 22-56 за європейським часом, Ніл Армстронг вийшов із спеціального модуля «Eagle» і виголосив свою легендарну фразу “Це маленький крок для людини і величезний стрибок для людства”. Після цього він ступив на поверхню Місяця, ставши першою людиною котрій вдалось пройтись по супутнику Землі.

Едвін Олдрін приєднався до нього о 23-11 і вони разом встановили на Місяці американський прапор, зробили знімки поверхонь, провели декілька простих наукових тестів. Також астронавти провели розмову з президентом США Річардом Ніксоном і встановили пам’ятну табличку з надписом “Тут в липні 1969 року від Різдва Христового люди з планети Земля вперше ступили на поверхню Місяця. Ми прийшли з миром для всього людства”.

Вранці 20 липня 2016 року Шеремет виїхав з дому на ранковий ефір своєї передачі на Радио Вести. О 7:45, коли він зупинився на перехресті вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка, стався вибух автомобіля, яким він керував.

Причиною вибуху автомобіля стало спрацювання вибухового пристрою потужністю 500 г у тротиловому еквіваленті, закладеного напередодні вночі невідомою особою; саму ж вибухівку було розміщено біля місця водія. Вибуховий пристрій містив гексоген, складався з елементів протипіхотної міни МОН-50 та електродетонатора ЕДП. Від отриманих травм Павло Шеремет помер у кареті швидкої допомоги. Після проведення досліджень причиною смерті була названа мінно-вибухова несумісна з життям травма та критична крововтрата, а вибух був скерований таким чином, щоб цілеспрямовано уразити саме водія автомобіля.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>