Site icon ІНФОРМАТОР

Цей день в історії: арешт Чорновола, Буран та найвищий міст у світі

15 листопада в світовій історії стались такі важливі події.

15 листопада 1967 був арештований В`ячеслав Чорновіл. Вирок Львівського обласного суду був жорстоким: 3 роки ув’язнення в таборах суворого режиму. Причиною  виявилася журналістика: Вячеслав Чорновіл уклав документальну збірку «Лихо з розуму» (Портрети двадцяти «злочинців»), де подав матеріали про арештованих 1965 року шістдесятників. Після того, як книжку було надруковано за кордоном, міжнародна громадськість піднесла голос на захист ув’язнених, і брежнєвські холуї змушені були на це зважати. Отож дехто з тоді арештованих завдячує Чорноволові життям.

За свої книжки Чорновіл став лауреатом премії для найкращих журналістів світу, що боронять права людини; а від Радянського Союзу отримав нове тюремне ув’язнення.

У 1988 році в Радянському Союзі здійснено переший і останній запуск космічного човна — непілотований “Буран”, виведений на орбіту ракетою “Енергія”, здійснив за 205 хвилин два витки навколо Землі і успішно приземлився у автоматичному режимі.

У 2009 в китайській провінції Хубей відкрито найвищий міст у світі — при довжині 1222 м від “висить” над ущелиною глибиною 496 м. Міст є частиною автомагістралі G50, яка з’єднує Шанхай і Чунцин. На ньому розміщені чотири смуги для руху транспорту (і ще дві — резервні.

Exit mobile version